Muzeum szczecińskiej pocztówki

o Muzeum Pocztówki


Zapraszamy serdecznie w progi Szczecińskiego Muzeum Pocztówki, gdzie niczym za dotknięciem czarodziejskiej różdżki będziemy mogli odbyć sentymentalną podróż po zatrzymanej na zdjęciach i pocztówkach historii naszego miasta.

W muzeum prezentować będziemy pocztówki, karty pocztowe, zdjęcia, materiały prasowe, filmy, ukazujące zmiany zachodzące w naszym mieście. Na początek Państwa uwagę będziemy pragnęli przyciągać pocztówkami związanymi ze Szczecinem i okolicą, wydanymi po 1945 roku.

Zdecydowana większość prezentowanych pocztówek pochodzić będzie z własnej, ciągle powiększanej kolekcji. Od wielu lat jesteśmy kolekcjonerami Szczecińskich pocztówek, posiadamy ok 90% wydanych pocztówek, które ukazały się w naszym mieście.

Pocztówki z naszej kolekcji prezentujemy na naszych stronie nieodpłatnie, nie czerpiemy żadnych korzyści materialnych z ich publikacji na naszej stronie, organizowanych przez nas wystawach. Nie powielamy i  nie drukujemy pocztówek znajdujących się w naszej kolekcji z wyjątkiem pocztówek wydanych przez Muzeum Szczecińskiej Pocztówki.

Zapraszamy Państwa do odwiedzin w naszym wirtualnym muzeum, gdzie systematycznie, często będziemy uaktualniać zasoby naszego muzeum. Pragniemy również dokonać prac związanych z katalogowaniem pocztówek, wydanych po roku 1945 w Szczecinie.

Liczymy na Państwa pomóc przy tworzeniu muzeum pocztówki, zapraszamy do współpracy wydawnictwa, kolekcjonerów, a także osoby, którzy posiadają pocztówki, zdjęcia z danego okresu i chcą uchronić je przed zapomnieniem. Prezentując kolekcje na zewnątrz staramy się ukazać walory architektoniczne, historyczne naszego miasta, a także edukacyjne - uczymy jak kochać i szanować miasto w którym żyjemy, w którym żyli nasze rodzice i dziadkowie, a także w którym żyć będą nasze dzieci na następne pokolenia. Utrwalamy pamięć naszego miasta i odbudowujemy wspomnienia.

Pocztówki zeskanowane nie zostały poddane obróbce. Naszym zamiarem jest przedstawienie pocztówek w ich autentycznym wygładzie ze śladami czasu.
Znaczna część pocztówek pochodzi z obiegu pocztowego, przez co widoczne są ślady "z życia pocztówki".

Z poważaniem
Polina i Paweł Wierzchowiec

kontakt: polina.wierzchowiec@op.pl

tel. Paweł Wierzchowiec 602 655 5443 komentarze:

 1. Mam kilka pocztówek z powojennego Szczecina w jaki sposób mogę je Wam udostępnić.
  Pozdrawiam Alina

  OdpowiedzUsuń
 2. Szybka Gotówka - https://redirect.qxa.pl/YxNh9 - Uzyskaj Szybką Pożyczkę

  OdpowiedzUsuń
 3. prawnik rzeszów - Jesteśmy prawnik-rzeszow.biz, kancelarią prawną z siedzibą w Rzeszowie. Jesteśmy małą kancelarią, dopiero zaczynamy swoją działalność, dlatego potrzebujemy dotrzeć do większej liczby osób. Oferujemy usługi prawnicze i musimy rozpowszechnić naszą nazwę, więc jeśli masz czas, aby napisać o nas, będziemy wdzięczni. Chciałabym podziękować za poświęcony czas, ponieważ wiem, że jesteście bardzo zajęci i naprawdę to doceniamy. Jeśli masz jakieś pytania, proszę nie krępuj się pytać.

  OdpowiedzUsuń